• Wpisów: 5
 • Średnio co: 1 rok
 • Ostatni wpis: 7 lat temu, 09:01
 • Licznik odwiedzin: 3 606 / 2621 dni
 
mlodapolska
 
swiatludzi: UZALEŻNIENIA
Uzależnienia różnego rodzaju dotykają chyba każdej społeczności, nawet bardzo małej. Wynikają z wielu przyczyn. Powodem jednych są kłopoty rodzinne, trudności w pracy, a wśród młodzieży często chęć zaimponowania rówieśnikom.
Każdy chce być "lubiany", chce mieć przyjaciół. Wielu wydaje się, że napicie się wódki, czy palenie papierosó to jedyny sposób. Dobrze jeśli ktoś zrobi to tylko raz, lecz bywa, iż to dopiero początek. Jeszcze gorzej, gdy ktoś zacznie od "czegoś mocniejszego", wtedy historia zwykle kończy się tragicznie. Bo kto raz wpadł w nałóg może już z niego nie wyjść. Dlatego tak ważne jest, by temu zapobiec. A do młodych lepiej trafią młodzi. Skoro potrafią zmusić do picia i palenia, to potrafią i od tego odciągnąć. Jednak ważne jest, by robić to w grupie, wtedy zawsze będzie łatwiej. Można organizować różne akcje we własnej szkole, bo najlepszą ochroną przed nałogiem jest niedopuszczenie do niego.

Nie możesz dodać komentarza.

 
 •  
   
  To co zostało napisane w tym wpisie jest już chyba do granic wytrzymałości wyświechtanym sloganem, który nie ma już mocy. Odnoszę wrażenie, że organizacje odpowiedzialne za profilaktykę uzależnień po prostu są podpłacani przez rząd, któremu jest na rękę mieć jak największą liczbę uzależnionych, bo z akcyz idą bardzo duże pieniądze do skarbu państwa.

  Nie rozumiem przyczyn. Bo wynikałoby, że nałogi dotykają ludzi w sytuacjach patologii pomijając młodzież. A jeżeli ktoś świadomie pali i mówi, że pali bo lubi, bo sprawia mu to przyjemność i dzięki temu ma te 7min. przerwy w pracy, to nie jest uzależniony?

  Moim skromnym zdaniem moda wśród nastolatków na papierosa skończyła się już dawno a młodzi którzy po papierosy sięgają po prostu są tępakami. Cóż, przetrwają najsilniejsi.

  A jeszcze jednym ważnym aspektem jest już chyba największa grupa uzależnionych od gier komputerowych. O nich nie można zapominać.